Seznamka

hledáte-li » Seznamka Znamost.cz
Jak na Internetu najít nejvhodnější seznamku

Seznamka v doméně CZ

Seznamka je první slovo, které budeme hledat v některém z českých portálů, chceme-li se seznámit. Zpravidla na nás v takovém případě vyskočí standardní výsledky typu seznamka.cz nebo seznamit.cz. To proto, že český vyhledavač umí ohýbat všemi směry zadané slovo seznamka a domény seznamka.cz nebo seznámit.cz jsou tedy jedny z nejrelevantnejších domén vzhledem ke slevu seznamka.

Protože se však ne všechny seznamky mohou jmenovat saznamka.cz, je výhodné hledat i další relevantní slova vztahující se k seznámování jako předmětu. Chce-li někdo seznámit domlouvá si s dotyčným rande. Není tedy od věci nechat si vyhledavačem najít stránky s předmětem rande. Přirozeně rande.cz bude jistý výsledek, nicméně se dostaneme i na další seznamky dopomáhající k domluvení rande mezi dvěma lidmi.

A ano máte pravdu, tento článek skutečně vznikl s primárním úmyslem zapropagovat hledání slova známost, které se rovněž vztahuje k seznamování, neboť kdo by při seznamování neměl v úmyslu navázat vážnější známost, viďte? Přirozeně i nezávazné seznámení je možné označit za známost. Význam slova známost současně nemusí nezbytně obsahovat jakýkoli stres z apriory předpokládané důvěrnosti, neboť leckdo má dobré známosti ve smyslu dobré kontakty na druhé lidi, aniž by byl ve hře jakýkoli důvěrný vztah. Seznamka k vyhledávání známostí tedy nemusí nezbytně sloužit jen k navazování důvěrných partnerských vztahů. Ale samozřejmě může. Nicméně hledáme-li seznamku skrze vyhledávač a seznamka se bude jmenovat známost, potom takovou seznamku skrze klíčové slovo seznamka obtížně nalezneme. Pravděpodobně jej nenalezneme vůbec, přestože se o seznamku jedná, a přestože její jediná funkce je on-line seznamka.

Seznamka zahraniční

Pravděpodobně nepřekvapí, že mnoho zahraničních seznamek jsou pro své uživatele placené. Zpravidla se uživatel může zdarma registrovat a využívat seznamku k vyhledávání, nicméně pokud chce vybraný protějšek kontaktovat, je takováto funkce již zpoplatněna. Seznamka je tedy v takovém případě financována z plateb svých uživatelů, kteří jdou do akce a chtějí se aktivně zkontaktovat s vybraným inzerátem. V Čechách jsou v tuto chvíli seznamky ve své podstatě zdarma a provozovatelé těchto seznamek jejich drahý provoz financují z jiných zdrojů.

Je pravděpodobně jen otázkou času, kdy seznamka na českém Internetu přestane být autmaticky a přirozeně zdarma.

Seznamka na Internetu zpravidla znamená webovou aplikaci umožňující inzerovat svou osobu a komunikovat s druhými inzerenty.

Výběr seznamek

Seznamka na Internetu může být pojata v několika formách.

Inzertní seznamka je seznamka, kde uživatel podává řádkovou inzerci s úmyslem se stručně představit a vyjádřit představu o tom, koho hledá. Inzertní seznamka je určitý pozůstatek novinového inzerátu z rubriky seznámení. Skrze tisk nelze seznamování pravděpodobně ani jinak řešit. Internet však umožňuje plnou interakci a proto je tato forma poněkud zastaralá, neboť uživatel je nucen číst inzerát za inzerátem, aby byl schopen vyhodnotit, zda se jedná o někoho, s kým by se chtěl seznámit.

On-line seznamka již funguje jako počítačový program, do něhož lze vložit své parametry a program je tedy schopen je následně vyhodnocovat. Online seznamka je tedy schopna odfiltrovat veškeré inzerenty o kterých uživatel dopředu ví, že o ně nebude mít zájem. A naopak seznamka může do popředí vynést ty inzerenty, jejichž vlastnosti uživatel preferuje. Tento způsob fungování seznamky je ve své podstatě jediný možný, uvažujeme-li v řádech desítek tisíc inzerentů. Bylo-li by nutné v takovém množství přečíst každý jednotlivý inzerát a v hlavě si jej vyhodnotit, vzalo by seznamování neúměrné množství neužitečného času. Zvláště pokud předvýběr může s výhodou provést stroj během vteřiny.

Osobní seznamka je určité spojení klasického seznamování s organizací za pomoci počítače. Vlastní seznamování probíhá osobně, ale pro zorganizování schůzek s lidmi hledajícími známost v tom kterém regionu je využito počítače a Internetu. Seznamka tedy spíše funguje na principu oddělení lidí, kteří se chtějí seznámit, od lidí, kteří se nechtějí seznámit, a seskupení všech z jedné geografické oblasti na jedno místo, aby měli dotyční následně možnost se osobně seznámit "na živo".